STAMMKONZEPT
#003

S ohledem na přírodu.

Stammkonzept - Nejsme jen zakázkové truhlářství.
Nejsme jen zakázkové truhlářství, snažíme se naši práci dělat jinak – s ohledem na přírodu.
Od vysazování stromků, přes výrobu řeziva, pomalé sušení a následné zpracování, podílíme se na celém koloběhu života stromů. Snažíme se do přírody vracet tolik, kolik nám dává.

Od kořenů

Kůrovec nadrobil v českých lesích velkou paseku. Chceme se vyvarovat chybám, které byly napáchány v minulosti a vysazujeme smíšené lesy, které lépe odolávají klimatickým změnám a tudíž i škůdcům.
V loňském roce jsme se také rozhodli založit na neúrodném poli sad. Od jabloní, hrušní a dalších ovocných stromů po ořešáky a kaštany, prvních 40 stromů je zasazených a letos budeme ve výsadbě pokračovat. Těšíme se, jak za pár let bude sad plný ovoce a dalších plodů.

Přes pilu

Co se stane s majestátnými stromy ze zámeckých parků, které  byly poničené při bouři nebo musely být z bezpečnostních důvodů pokácené? Stromy, které pamatují historii i několika staletí jsou ve většině případů rozřezané na palivo, protože manipulace s nimi je extrémně obtížná a málokterá pila je zvládne nařezat. Na naší pilu se vejdou i obrovské kmeny o průměru až 200cm. Dělá nám obrovskou radost, že můžeme dát těmto “drobečkům” další život.
Zpracováváme pouze lokální dřevo, především dub, jasan a buk, nedovážíme dřevo přes celou Evropu nebo dokonce z druhého konce světa.
xxl kmeny siroke fosny na stoly stammkonzept
Zakázkové truhlářství - Strakonice, Praha. Kvalitní nábytek z masivu.
Kromě širokých  fošen řežeme i standardní kmeny jak z našich lesů, tak i z blízkého okolí. Naším cílem je mít dostatek dřeva k pokrytí potřeb naší truhlárny, abychom nemuseli být závislí na okolních dodavatelích. V mnoha případech jde dřevo z lesa rovnou do sušárny a poté do truhláren, a to se odráží na kvalitě dřeva.

Do sušárny

Veškeré dřevo, které u nás nařežeme, napřed uskladníme pod střechou  a necháme pomalu schnout, až poté může jít do sušárny.
Pomalu sušené dřevo je mnohem kvalitnější, má menší pnutí, tolik se nekroutí a nepraská.
Stammkonzpet - Výroba nábytku na míru | Strakonice, Praha

A konečně do dílny

Krása masivního dřeva, skloubení ruční práce s nejnovějšími technologiemi, hledání nových řešení. Baví nás práce na atypických projektech a máme radost z každého dokončeného projektu. Spokojený zákazník, který se na nás obrátí i s dalším požadavkem je naší odměnou.
Dřevěné posuvné dveře z dubového masivu
Zajímá vás něco konkrétního? Zeptejte se nás.

Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Informace